Кам'янець-Подільський і його легенди — Ястреб-Тур
Кам'янець-Подільський і його легенди
Кам'янець-Подільський і його легенди

Кам'янець-Подільський місто оповитий легендами. Тур в Каменец из Киева

 

Про Кам'янець-Подільському існує легенда з часів турецької експансії:

"Хто побудував цей укріплене місто?" - запитав здивований воєначальник.

"Сам Бог" - відповіли йому.

"То хай Бог його і захоплює!" - сказав турецький султан Осман ІІ в 1621р. І відступив від Кам'янця.

Кожен, хто хоч раз побував в Кам'янці, прагнути повернутися туди знову. Магнетизм міста полягає в оригінальному поєднанні клімату, характеру місцевих жителів і навколишньої архітектури.

Обставини заснування міста залишаються предметом багатьох дискусій. Археологічні розкопки відносять нас в епоху льодовиків і мамонтів. Більш сучасні версії переконують, що центральна частина міста побудована з ознаками римської метричної системи.

Прогулянку Кам'янець-Подільським можна розділити на дві частини: прогулянка по старому місту, і звичайно ж знайомство з Фортецею.

Центром міського життя міста була Ринкова площа. Звичайно, в місті є кілька ринків, але на головному - Польський Ринок - збереглася будівля ратуші. Ратуша Кам'янець-Подільського вважається найстарішою в Україні. Складається з двоповерхового будинку ради та восьміярусной годинникової вежі. Спочатку будівля була готичним, але з часом на нього нашарувалися найрізноманітніші архітектурні стилі. До ратуші прибудували прямокутну вежу і встановили два дзвони, прикрасили механічними годинами, які працюють до цих пір
туры из Киева в Каменец

 

У минулому Польський Ринок оточували кам'яні і дерев'яні будиночки-магазини. Тут відбувалися найбільш значущі дії в суспільному житті міста. У 19 столітті різні боки цієї площі отримали різні назви: Біржа, Суконка, Журавлівка і Шарлотка. На сьогоднішній день від багатої архітектурної забудови крім ратуші помітна тільки - мурований Вірменський колодязь. За легендою, його підстава приписують вірменському купцю Нарсесу, який заповідав гроші на будівництво водоканалу. Завдяки великим зусиллям, криницю вирубали в скелі, глибина його була 55м, а ширина - 3м. Але вода в ньому виявилася не придатна для пиття, тому як була дуже солоною.

Недалеко від площі, напроти входу в ратушу, коштувати колишній костел отців францисканців. З храмом пов'язана легенда про чудодійну ікону Св. Антонія. За легендою, під час турецької навали Халіл-паша в`їхав в цей костел на коні і вдарив ікону шаблею. Святиня витримала, однак шрам, який залишився, почав мироточити. Костел отців францисканців - це святиня з сумною історією. Перший костел був дерев'яним, але згорів під час пожежі 1616 року. Після цього будується кам'яний храм. Храм отців францисканців неодноразово був зруйнований. А коли місто перебувало під владою Туреччини - храм і зовсім перетворили в стайні ... А пізніше були викинуті дві чудотворні ікони - Матері Божої і Антонія з Падва. У 1797 році костел передали православним. У приміщеннях з'явилися дві церкви - Успенська і Народження Ісуса Христа. У 1835 році інтер'єр придбав східний мотив. Замість даху дзвіниці встановлений дерев'яний купол.

У північно-західній частині Польського ринку, на місці теперішнього скверу, перебувала Кафедраньная площа. Її назва походить від знаходиться поруч костелу Св. Петра і Павла - відомий своїми фресками Джованні Сампіні, турецьким мінаретом із золотою фігуркою Діви Марії, кам'яної Лаурою і унікальним органом на 972 труби. Архітектурний ансамбль включає в себе Петропавлівський кафедральний собор, дзвіницю, тріумфальні ворота і турецький мінарет. Містить риси архітектури ренесансу, бароко, неоготики.

 У наш час збереглося і кілька цікавих архітектурних пам'яток вірменського походження. Собор Св. Миколая був закладений в 14 столітті під піклуванням вірмен-католиків. Під час турецьких набігів храм був зруйнований. На сьогоднішній день тільки залишки колон при вході, вказують що, храм мав цілу галерею таких колон прикрашених арками. З правого боку подвір'я церкви обнесений кам'яним парканом. З давніх-давен в ньому були вірменські торгові склади, залишки яких ми можемо бачити і сьогодні.

У минулому храм славився чудотворною іконою Богородиці. Тут зберігалася велика бібліотека. Всупереч великим знищенням храм досі дивує своїми таємницями. На початку 80-х років під його фундаментом був знайдений скарб золотих і срібних речей.

 Миколаївська церква - одна з найстаріших вірменських споруд міста. Церква св. Миколи представляла собою маленьке будова з міцними і товстими стінами, що стоїть в самому центрі невеликого двору, і ледь помітна за оточуючими її стінами. Має три ризниці і хори. Товщина стін храму сягає півтора метра. Образ будівлі доповнюють віконця-бійниці і потужні контрфорси, що підпирають стіни. В одному з контрфорсів, розташовується, по сей день, традиційний вірменський кам'яний хрест - хачкар. В кінці XVIII століття до західного фасаду храму була прибудована дзвіниця. В кінці XIX століття, до будівлі був прибудований притвор, залізними скріпами укріплений звід і стіни, а з двох сторін храму збудували кам'яні огорожі з проходами. При вході в церковну садибу була зведена дзвіниця.

На початку 14 століття в Кам'янці з'явилися монахи-домініканці. За підтримки князя Свидригайла вони заснували монастир, при ньому був побудований костел Св. Миколая. Домініканський костел Св. Миколая, розташований в найвищій точці Старого міста, вважається одним з найдавніших храмів Кам'янця-Подільського. Оспіваний поетами як "Перлина Поділля", найпрекрасніший храм краю. Вперше монастир домініканців в Кам'янці-Подільському згадується в 1372 р Костел був дерев'яним, і в 1420 році він згорів дотла. Нове життя монастирю в XVI в. дав рід Потоцьких, які опікувалися доминиканцам. За часів турецького панування костел перебудували під мечеть на честь улюбленої дружини султана Хасекі - Рабії Гюль-Нуш. У ньому встановили білокам'яний мусульманський амвон, що зберігся до наших днів. Повна реставрація костьолу Св. Миколая була закінчена в 1754 р на кошти М. Ф. Потоцького. На фасаді можна бачити герб "Пилява" роду Потоцьких і скульптуру "Пес з факелом" (домініканці називали себе "пси Господні"). Зліва до костелу прибудований двоповерховий будинок, в якому жив Потоцький. В даний час належить католицькому ордену Паулінів (Братство Св. Павла Першого Пустельника), триває реставрація.

Прогулюючись вуличками Старого міста в Кам'янці-Подільському, ви можете звернути увагу на досить симпатичне культову споруду в світло-коричневих тонах по Старобульварній вулиці, недалеко від Кам'янець-Подільської фортеці. Це колишній Трінітарський костел, а сьогодні - греко-католицька церква Святого Йосафата. Статуї святих встановлені і на фронтоні будівлі, і на центральних воротах, і на сходовому парапеті, і всередині самого храму. Крім традиційних християнських образів (наприклад, Богородиці), можна побачити скульптурні зображення перших тринітаріїв - шанованих у католиків святих Жана де Мата і Фелікса Валуа, засновників Тринітарського ордена. Трінітарський костел був семіалтарним. Число сім у ранньому християнстві несе символічний сенс. Сім вівтарів - можливо, це натяк на сім церков Апокаліпсису з Одкровення Іоанна Богослова. Головний вівтар Тринітарського костелу освячений на честь Пресвятої Трійці та Ісуса Христа. У 1907 році його замінили новим, який можна побачити в храмі і сьогодні. Він декорований колонадою з чотирьох колон. Вівтарну нішу прикрашає статуя Богородиці.

Кам'янець-Подільський замок належить до семи чудес України. Замок віддалений від міста значною незабудованої територією. Цей розрив зроблений спеціально, що б запобігти руйнуванню міста у випадку нападу ворогів. Проміжним оборонним ланкою служить Вірменський бастіон. Побудований у формі незамкнутого шестикутника, він досягає до 12 метрів у висоту. Головне його призначення - захист мосту, і російських і польських маєтків. У 18 столітті отримав назву "Бастіон Св. Терези" або "Великий Рондель". Фортеця - ключ від Кам'янець-Подільського. Розташована на скелястому уступі, вона перекриває доступ до міста. Каньйон, який оточує старе місто, від 100 до 300 метрів в ширину і 30-40 метрів у висоту, не дозволяє ворогам зробити ні підкоп, ні саперні роботи.

Старе місто відділений високим каньйоном через річку Смотрич і є одним з найбільших в Україні споруд оборонного характеру. Його площа становит 121 га. Фортеця в Кам'янці з'єднує унікальний міст, який носить назву Замкового. Хто його побудував, достовірно не відомо. За однією з версій, Замковий міст в Кам'янці був споруджений римлянами під час походу на Дакію в другому столітті.

экскурсия в КаменецАрхітектура міста зберегла сліди культур різних народів (українців, росіян, турків, вірмен та інших народностей). Назви цих унікальних об'єктів кажуть самі за себе: Турецький мінарет 17 століття, турецька бастіон, вірменський бастіон, дерев'яна Хрестовоздвиженська церква 18 століття, монастирські комплекси орденів Домініканів, францисканів 15-18 століть. З Замкового мосту відкривається мальовничий вид на каньйон річки Смотрич.

Каньйон в Кам'янці міг затоплюватись при перекритті шлюзами річки Смотрич і служив головною перешкодою для завойовників. У наш час по дну каньйону тече невелика річечка, каньйон НЕ затоплюється і на дні його можна побачити навіть житлові споруди. Фортеця є продовженням скляного каньйону. У комплексі все це служило для надійного захисту міста.

До теперішнього часу в фортеці Кам'янець-Подільського збереглася система ходів і казематів. Візитною карткою Старого міста є Стара фортеця.

Кам'яні стіни з'єднували понад десятка веж, що входять в оборонний комплекс Кам'янця. В одній з веж (Чорної) перебував глибокий сорокаметровий колодязь, видовбаний в скелі. Дерев'яне колесо, що служить для підйому води, можна і зараз побачити в стінах фортеці.

Кожна з башт має свою історію і назву. Наприклад, "Папська" названа через те, що гроші на її будівництво були виділені римським папою Юлієм II. Денна вежа служила для спостережень. Вона і зараз відкрита для перегляду, і всі бажаючі можуть помилуватися прекрасним видом на навколишню місцевість.

У дворі Старої фортеці ліворуч від входу є цікавий об'єкт - боргова яма з муляжем боржника. У минулі часи в неї укладали злісних неплатників податків, а зараз кидають монетки, щоб ніколи не мати боргів.

Для зміцнення найбільш небезпечного західного напрямку 1621 р споруджений Новий замок. Закінчилося будівництво замку напередодні Хотинської війни. Розміри Нового замку були майже 250x250 м, він перегороджував собою замковий мис на підступах до Старого замку. Площа укріплень Нового замку сягала 3 га.

Проект Нової фортеці складається з Північного і Південного бастіонів. Оборонні споруди Нової фортеці складаються з системи укріплень, валів і ровів, які з'єднувалися зі Старим замком за коштами підвісного моста. Усередині валів розташовувалися приміщення військового призначення (казарми, склади). На даний момент Нова фортеця збереглася набагато гірше Старої, що імовірно пов'язано з помилкою при проектуванні (її висота перевищувала висоту Старої фортеці тому її частково розібрали).

 

  Туры в Каменец - экскурсии

 

Рекомендуємо побувати на екскурсіях в Кам'янець-Подільському!

Вашій увазі пропонуються наступні програми екскурсій:

Кам'янець-Подільський є одним з найдавніших міст України!

На річці Дивись стоїть величний, старовинне місто!

Його історія така багата, що за один день все і не обуян. Але ми постараємося показати Вам найпрекрасніші куточки цього історичного міста-музею, проведемо з Вами прекрасні вихідні.

Під час екскурсії в Один День ви відвідаєте:

  • Середньовічну фортецю (16-18 ст.) - комплекс споруд військової архітектури з баштами і бійницями;
  • Міську Ратушу (17-18 ст.) - на протязі багатьох століть тут перебував польський магістрат;
  • Костел св. апостолів Петра і Павла - відомий своїми фресками Джованні Сампіні, турецьким мінаретом із золотою фігуркою Діви Марії, кам'яної Лаурою і унікальним органом на 972 труби;
  • Домініканський монастир (15-18 ст.);
  • Вірменський квартал і Миколаївський собор (15-18 ст.);

Екскурсійні програми по Кам'янцю-Подільському:

Пропонуємо Вам зануритися в незабутній світ середньовічних замків і відчути смак справжньої історії. Хотілося б нагадати, що Кам'янець-Подільський посідає третє місце по Україні, після Львова і Києва, за кількістю історичних пам'яток. У цьому місті-музеї Вам обов'язково потрібно відвідати: середньовічну фортецю з вежами - основну пам'ятку Поділля, Францисканський костел, Католицький Собор Петра і Павла, турецький мінарет із золотою Мадонною, міську ратушу - оплот середньовічної влади Кам'янця, Вірменську дзвіницю, у дворі якої тепер знаходиться музей старожитностей, Хрестовоздвиженську церкву - єдиний приклад дерев'яного зодчества. Практично з будь-якої точки міста ви зможете побачити Георгіївську церкву, названу на честь Святого Георгія - покровителя Кам'янця-Подільського.

Екскурсія по місту "Історія від Булгакова"

Михайло Булгаков, працюючи лікарем у Кам'янці-Подільському, всього за кілька місяців свого перебування тут, відчув Дух Стародавнього міста і відтворив його в романі "Майстер і Маргарита". Чітко розуміючи схожість "вічних" міст, таких як Єрусалим, Рим, Київ, Москва і Кам'янець-Подільський, Булгаков створив їх зібраний образ з назвою Ершалаим, де поняття "вічне" місто розуміється як місце вічної боротьби між добром і злом. У цьому ж сенсі місто - це проекція людської душі, де постійно відбувається та ж боротьба. Кам'янець-Подільський яскраво відрізняється від інших міст можливістю здатися і відкритися у всій красі, в той час як міста і Москва лише частково. Саме в цьому місті Булгаков зумів просочитися і відчути дух стародавнього міста і відтворити його в романі "Майстер і Маргарита". Відкривайте нову сторінку Кам'янецьких таємниць Булгакова.

Тривалість екскурсії: 3 години.

Пішохідна екскурсія Кам'янцем "Три народу - одне місто" (сліди російської, польської та вірменської громад)

Відвідайте місто, де поєднуються національні, культурні традиції всіх народів, де завжди в мирі і спокої спільно проживали і проживають представники різних національностей і релігійних конфесій, один з найдавніших міст на Україні, історичний центр Поділля. Ви дізнаєтеся про життя російської, польської та вірменської громад на території Кам'янця. Відвідайте Польські та російські врата, Кафедральний костел Петра і Павла, Домініканський костел, церква Св. Миколая, Міську ратушу в центрі Старого міста, польський, вірменський і російський ринки і найбільшу цінність - практично повністю збережений історичний центр без вкраплень архітектури XX століття.

Тривалість екскурсії: 3,5 години.

Пішохідна екскурсія "Фортифікації і оборонні об'єкти міста" (польською, російською, турецька бастіони, Старий і Новий замки)

Ви відвідаєте пам'ятки архітектури та історії стародавнього міста. Огляньте культові та оборонні споруди Старого міста і головну міську пам'ятку - старовинну фортецю, перші споруди якої відносяться до XI-XII століть, а основні укріплення - до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи.

Тривалість екскурсії: 3,5 години.

Пішохідна екскурсія "Мости древнього Кам'янця"

Пропонуємо вашій увазі захоплюючу прогулянку по Старому Кам'янцю. Крім основних об'єктів міста, Кафедральний, костел, ратуша, Польський ринок, вірменський ринок і стара фортеця, Ви познайомтеся з історією мостобудування в стародавньому місті. Ви дізнаєтеся як мости Новопланівський (XIX століття), Замковий міст (XIV століття), і Старий міст (XIX століття) стали життєвими артеріями міста. І власними ногами пройдете через мости історії стародавнього Кам'янця.

Тривалість екскурсії: 4-5 годин.

Пішохідна екскурсія "Сліди єврейської громади в історії Кам'янця"

Відправляйтеся в захоплюючу екскурсію по території як Старого Кам'янця, так і нової частини міста. 

Ви ознайомитеся з видатними пам'ятками історії, а також з історією єврейської громади нашого міста. Ми прогуляємося єврейськими кварталами, заглянемо в колишню синагогу (ХVIII століття), відвідаємо єврейський ринок (XIX століття). Також Вашій увазі надається "сумна" сторінка в історії міста - місце розстрілу десятків тисяч євреїв фашистами в 1941-1944 рр ..

Тривалість екскурсії: 4 години.

Огляд фортифікаційних споруд XI-XIX В.В .:

  • вежі Різницька, Кравецька, Гончарна, Кушнірська;
  • гідротехнічні фортифікаційні споруди XIV-XVIII В.В .;
  • Російські і Польські ворота, Турецький та Армянський бастіони, порохова лабораторія, порохові склади, гарнізонні казарми.

Огляд культових споруд XIII-XIX В.В .:

православні церкви: Олександра Невського, Петропавлівська, Троїцька, Миколаївська, Хрестовоздвиженська, Георгіївська, Покровська, залишки Вірменської церкви, губернська консисторія;

католицькі костели: Петропавлівський кафедральний, Домініканський, Францисканський, Тринітарський, Тріумфальна арка, костел Домініканок;

Огляд історичних житлових і адміністративних будівель:

Міська Ратуша XV-XVIII ст, Вірменський торговий дім XVI ст., Губернський будинок присутності XIX ст., Будинок подільських старост XVI-XVII ст., Перша чоловіча гімназія XIX в.

Екскурсія по Старому і Новому замках.

Последнее изменение: 29 March 2024.

🎿 ГІРСЬКОЛИЖНІ ТУРИ 2023-2024

📆 Святкові тури:

👍 Актуальні тури одного дня

✌ Актуальні тури на два дня

👌 Багатоденні тури

👪 Групові тури

🦁 Тури в Львів

🏰 Тури в Кам'янець-Подільський

🏕️🌿🌅 Тур в Карпати

🌄 Тури в Закарпаття

🚍 Екскурсії по Україні

🚼 Відпочинок для дітей, дитячі табори

🌊 Відпочинок на морі: Чорне чи Азовське

🚣 Відпочинок на річках України

📝 Нотатки мандрівникові

🏨 Готелі

📹 Відео

🌍 Закордонні тури

🎫 АКЦІЇ

😍 Інфо-листи

🚌 Квиток на автобус

Знайди свій квиток

Подорож по Україні це і висота гір Карпат, і морський бриз морів, і мальовничі пейзажі полонин, і таємничі замки і фортеці, і казкові міста з вуличками, арт-дворика, найкращі курорти для оздоровлення чи відпочинку на будь-який смак. Вся Україна і її заповідні куточки, ландшафті парки і заповідники, туристичні пам’ятки та унікальні музеї, споруди, архітектурні комплекси…
Один із найбільш відвідуваних туристами напрямків в Україні, який чарує своєю красою в будь-яку пору року, в будь-який час це Тури в Карпати із Києва. Побувавши тут одного разу, кожна людина прагне приїхати в Карпати знову і знову. Рекомендуємо відвідати цікаві та пізнавальні екскурсії по найкращим куточкам гуцульского краю, піднятися на позашляховиках в гори, скуштувати смачної грибної юшки чи міцного бограчу. Казкові панорами Карпат. Величаві гори густо покриті деревами. Численні водоспади й гірські річки. Смачнюча українська їжа, крафтове пиво і вино.
А скільки унікальних місць Закарпаття як лікувальних, так і розважальних, гірськолижні санаторії та курорти. Щороку українці виїздять в тур Закарпаття до оздоровчих СПА, таких як солоні води Солотвино Закарпаття, гарячі джерела Велятино, новітнього комплексу Теплі води Найпопулярніші термальні комплекси в Берегово «Жайворонок» чи найбільший Термальний комплекс СПА в Косино. А також поряд з готелями добудовують Карпатські чани чи купіль на травах з термальними джерелами чи ключовою водою.
Колорит від Карпат до Закарпаття, його автентичність спокусять найбільш примхливого мандрівника. Поїздка в Карпати чи Закарпаття підходить для туристів від малечі до дорослих, незалежно від ваших смаків, хобі чи захоплень.
Відправляючись в подорож в компанії друзів, сім'ї, співробітників чи партнерів, ви отримаєте приємні спогади й нові враження, які зможете згадувати, переглядаючи фотографії в соціальних мережах або у своїх фотоальбомах.
Свою Зимову особливу красу Карпат та Закарпаття, туристи полюбляють на Гірськолижних курортах таких як курорт Буковель Паляниця), Гірськолижний курорт Драгобрат, Лижний курорт Пилипець з вершиною гори Гимба 1497 м., в селі Плав’є Львівської області курорт Плай та його сусід Гірськолижний курорт Подобовець. Гірськолижний екокурорт Ізки Хустського району. Гірськолижний курорт Бескид, Гірськолижний курорт Красія, який відомий ще за радянських часів. Гірськолижний комплекс Великий, Гірськолижні курорти Закарпаття Захар Беркут, курорт в заповідній зоні Карпат, а саме в урочищі Тисовець на висоті 900 метрів над рівнем моря Звенів (Орявчик). В селищі Синяк що біля Мукачево курорт Синяк на висоті 500 метрів зі спусками та підйомниками. Туроператор Яструб-тур, з легкістю організуємо Вашу подорож по Україні, запропонуємо екскурсійні програми чи інші тур послуги.

Ми дякуємо Вам за підписку на новики!

 

Зимові тури

Підпишіться та отримуйте найвигідніші пропозиції і найсвіжіші новини!

Наш Вайбер 0932525495

Туроператор Яструб-тур, м. Київ

 
 

Ласкаво просимо до світу подорожей разом з нами - відповідальною командою Ястреб-тур! Наша мета - забезпечити вам найвищий рівень задоволення від кожної подорожі, та надати незабутні враження, що залишаться в вашій пам'яті на довгі роки.

Ми, Ястреб-тур, вже більше 10 років створюємо та надаємо комплексні туристичні послуги для всіх, хто любить відкривати нові горизонти та насолоджуватися красою подорожей. Наш досвід та надійні партнери дозволяють нам пропонувати різноманітні турпродукти для подорожей як в межах України, так і за її межами.

Наші послуги охоплюють всі типи подорожей, від одноденних турів та вихідних укладань до тривалих відпусток на найрізноманітніші туристичні напрямки. Нехай це буде автобусний чи пішохідний тур, гірськолижна або гірська подорож, або просто відпочинок на березі Чорного моря - ми зможемо вам допомогти усе це організувати.

Наша команда прагне забезпечити вам найвищий рівень сервісу та комфорту. Ми віримо в індивідуальний підхід до кожного клієнта, гарантуючи захоплюючі екскурсії та найприємніші враження від кожної подорожі.

Безсумнівно, ми також готові розробити турпакети, які повністю відповідатимуть вашим потребам і бажанням. Нехай це буде для вашої групи, компанії чи індивідуальної подорожі, ми вміємо створити неповторний тур для вас та вашого оточення.

Ми впевнені, що подорожі - це можливість не лише відвідати нові місця, але й відкрити для себе красу світу та насолоджуватися моментами. Чекаємо на ваші побажання та готові зробити ваш вільний час незабутнім!

З нами подорожуйте з задоволенням! тел. 0673838389; 0932525495; 0507840488

Красота Украины, туры по Украине